Aktualności
Zamiast „gazem” doręczać przesyłki – doręczał je „na gazie”
- Kategoria: Bemowo
Strażnicy miejscy z IV Oddziału Terenowego, którzy po południu 8 maja patrolowali Bemowo, otrzymali niecodzienne zgłoszenie. W jednym z bloków widziano nietrzeźwego… listonosza. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję.
Miał siniaki na twarzy. Okazał się… sprawcą pobicia
- Kategoria: Bemowo
Strażnicy miejscy patrolujący Bemowo zauważyli mężczyznę śpiącego w krzakach. Po dobudzeniu zobaczyli, że ma na twarzy siniaki – wszystko wskazywało na to, że został pobity. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna.
Bezpieczne przychodnie
- Kategoria: Aktualności
Epidemia trwa, jednak my się nie poddajemy. Strażnicy miejscy dostarczyli wczoraj płyn dezynfekcyjny do 27 przychodni psychologicznych w całej Warszawie.
Wiewiórczy maluszek miał dużo szczęścia
- Kategoria: Ursynów
Każdy wie, jakie imię noszą wszystkie wiewiórki. Oczywiście: Basia. Wystarczy jeden krótki spacer po Łazienkach Królewskich, by to potwierdzić. Nie każda wiewiórka ma jednak szczęście „mieszkać” w Łazienkach. Niektóre dorastają w innych miejscach naszego miasta i przytrafiają im się niebezpieczne przygody.
Wspólne pomaganie
- Kategoria: Bielany
Epidemia uwalnia w ludziach pokłady dobrej woli i umacnia stare przyjaźnie. Dzięki współpracy hufca ZHP Warszawa – Żoliborz z V Oddziałem Terenowym Straży Miejskiej, maseczki uszyte przez harcerzy trafiły do potrzebujących w domu opieki społecznej i domu dziecka.
Łyska była zwyczajna - kontuzja już nie
- Kategoria: Bielany
Zgodnie z nowymi rozporządzeniami można już spacerować po miejskich parkach – na szczęście dla łyski zwyczajnej. Pewien spacerowicz, zażywający świeżego powietrza w parku Kellera, zauważył pięknego, czarnego ptaka z białym dziobem. Ptak miał problemy z poruszaniem się i sprawiał wrażenie poważnie rannego. Spacerowicz, któremu nie był obojętny los zwierząt, wezwał straż miejską.
Podwoził znajomych mając 2 promile
- Kategoria: Praga Południe
Na co dzień strażnicy miejscy z Ekopatrolu dbają o bezpieczeństwo zwierząt. W długi majowy weekend musieli zadbać o bezpieczeństwo pasażerów i "zaopiekować" się kierowcą, który wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Nietrzeźwy wiózł trójkę swoich znajomych.
Sowa już bezpieczna
- Kategoria: Praga Południe
Jeden z mieszkańców domu jednorodzinnego na Pradze Południe w niedzielny poranek jak zwykle wyjrzał przez okno, żeby sprawdzić jaka jest pogoda. Niebo było zachmurzone, ale uwagę właściciela posesji przykuł jeden szczegół...
Odbijany im nie wyszedł – wszyscy zostali ujęci
- Kategoria: Śródmieście
Przed radiowóz strażników miejskich którzy patrolowali rejon Powiśla, wtargnął mężczyzna z zakrwawionymi ustami. Na szczęście kierowca wykazał się refleksem i radiowóz w porę się zatrzymał. Strażnicy nie wiedzieli, co jest powodem tego ryzykownego zachowania, natychmiast podjęli interwencję.






