Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zdjęcie z premiery: strażnicy-aktorzy na scenie przed widownią złożoną z licealistów.Wczoraj, 20 stycznia, w Domu Kultury przy ulicy Smolnej 12 odbyła się kolejna premiera „Teatru na Straży”. Tytuł nowego przedstawienia to: „Bądź szczęśliwa”. Spektakle przygotowywane przez strażników miejskich zawsze mają interaktywną formę teatralną inspirowaną Teatrem Forum

Nieżyjący już brazylijski twórca tej formy Augusto Boal, gdyby był obecny na premierze, biłby brawo równie głośno, jak obecni na premierze uczniowie z XL Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie.
Perfekcyjnie przygotowany spektakl w ciekawej formie poruszał problemy współczesnej młodzieży, takie jak akceptacja grupy, radzenie sobie z wszechobecnymi mediami społecznościowymi, a także relacje rodzinne.
A o czym opowiada nowe przedstawienie? Ola, główna bohaterka nowego spektaklu, jest nową uczennica w szkole, która ma ogromne problemy z akceptacją grupy z powodu starych zdjęć, na których była otyłą nastolatką. W domu, po rozwodzie rodziców, opiekuje się nią tylko mama – bardziej dbającą o swój butik niż o relację z córką. W młodszej siostrze i ojcu Ola też nie może znaleźć oparcia…
Zespół teatralny strażników z Referatu Profilaktyki sam pisze scenariusze spektakli, przygotowuje scenografie, kostiumy i rekwizyty. Strażniczki i strażnicy po zdjęciu mundurów – wchodząc na scenę stają się aktorami. Potrafią, bez jednej fałszywej nuty, przekazać emocje i zainteresować niełatwego, młodego widza.
Widać to było także podczas premiery przedstawienia pod tytułem „Bądź szczęśliwa”. Żywo reagująca publiczność, która w tej formule teatralnej jest nie tylko widzem, lecz także nieodzowną częścią składową spektaklu, tworzy go od nowa. Teatr Forum, w odróżnieniu od teatru tradycyjnego, zezwala widowni wejść na scenę. Widzowie – aktorzy, wcielając się w rolę głównego bohatera i uczestnicząc w interakcjach, badają dostępne alternatywy i trenują własne propozycje rozwiązania problemów, które są takie, jak w prawdziwym życiu.
Pozostaje już tylko pogratulować zaangażowania i profesjonalizmu strażnikom i strażniczkom z Referatu Profilaktyki tworzących „Teatr na Straży” i życzyć kolejnych równie udanych spektakli.

  • 2022_01_teatr_premiera_01
  • 2022_01_teatr_premiera_02
  • 2022_01_teatr_premiera_03
  • 2022_01_teatr_premiera_04
  • 2022_01_teatr_premiera_05
  • 2022_01_teatr_premiera_06
  • 2022_01_teatr_premiera_07

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy