Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

SP303 Koncertowa 180Jak bezpiecznie spędzić wakacje i zdrowo żyć – tego przede wszystkim uczą się od strażników miejskich dzieci uczestniczące w akcji „Lato w mieście”. Funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki codziennie odwiedzają placówki biorące udział w miejskim programie.

W Referacie Profilaktyki pracują prawdziwi specjaliści od pracy z dziećmi. Na co dzień prowadzą zajęcia w szkołach, odwiedzają też placówki edukacyjne i opiekuńcze, uczą bezpiecznej jazdy na rowerze w Miasteczku Ruchu Drogowego, występują w spektaklach „Teatru na Straży”, a także są obecni na rodzinnych piknikach miejskich.

Również na wakacje przygotowali ofertę dla placówek biorących udział w akcji „Lato w mieście”. Podczas zajęć dzieci uczą się, jak bezpiecznie zachować się w typowych, wakacyjnych sytuacjach – nad wodą, w górach czy w podróży, mają okazję podszkolić się w jeździe na rowerze, poznać przepisy drogowe, wziąć udział w zawodach sportowych, a nawet posłuchać warszawskiego hejnału i usłyszeć jego historię. W tym roku ogromną popularnością cieszy się zabawa „Jaka to melodia”, polegająca na odgadywaniu „po kilku nutkach” tytułów utworów odgrywanych na trąbce przez strażowych hejnalistów.

Oferta Referatu Profilaktyki spotyka się zawsze z dużym zainteresowaniem. Do tej pory wpłynęły już zaproszenia od 146 placówek prowadzących „Lato w mieście”. Jednak, mimo że wakacje dobiegają już półmetka, nadal można wzbogacić program zajęć o atrakcje przygotowane przez strażników miejskich. Szczegółowa oferta i zasady znajdują się pod tym linkiem: „Lato w mieście” ze Strażą Miejską.

Zapraszamy!

 

  • SP303_Koncertowa_12
  • SP303_Koncertowa_18
  • SP303_Koncertowa_28
  • SP303_Koncertowa_3
  • SP303_Koncertowa_30
  • SP303_Koncertowa_33
  • SP303_Koncertowa_34

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy