2020 03 mistrzowie parkowania 02„Mistrz” lutego zaparkował na Mokotowie. Kierowca wykazał się całkowitym brakiem wyobraźni – pozostawił pojazd na przejściu dla pieszych, zajął całą szerokość chodnika, a zasłaniając przechodniom widok – wprowadził poważne zagrożenie w ruchu drogowym.

Trudno będzie przebić „wyczyn” tego kierowcy. Naruszył on za jednym razem co najmniej 4 przepisy w ruchu drogowym: pozostawił pojazd na pasach, nie zachował odpowiedniej odległości od skrzyżowania, nie pozostawił przechodniom 1,5 m chodnika, przez co utrudnił – zatamował ruch.

Co jednak najgorsze, wprowadził bardzo poważne zagrożenie dla pieszych. Jak relacjonował strażnik, który interweniował w tej sprawie – wejście na pasy zza tak zaparkowanego samochodu przypominało „rosyjską ruletkę”…

Nasi głosujący też nie mieli wątpliwości. Spośród 4 kandydatur opisywane parkowanie za najgorsze uznało ponad 48% biorących udział w ankiecie. Ponad dwukrotnie mniej głosów „przeciw” zebrał kierowca B, który „centralnie” wjechał na chodnik, wysiadł i poszedł…

Lutowy „zwycięzca” najwyraźniej nie pomyślał: ani o rodzicach z wózkami, ani o osobach niepełnosprawnych, którzy nie mieli jak przecisnąć się chodnikiem, ani nawet o wychodzących na pasy dzieciach, których głowa nie wystawała sponad samochodu.

Zgodnie z przepisami sprawcy takiego czynu grozi mandat do 1000 zł, nie licząc kosztów holowania i postoju na wyznaczonym parkingu.

„Mistrzowie Parkowania” to – prowadzona między innymi na profilu twitterowym warszawskiej Straży Miejskiej – akcja profilaktyczno-edukacyjna, dzięki której chcielibyśmy zmienić społeczne postrzeganie wykroczeń związanych z parkowaniem, pokazać, że sytuacji, z którymi na co dzień wszyscy mamy do czynienia, nie można kwitować tradycyjnym „to tylko na chwilę”.

Więcej o akcji pisaliśmy tutaj.

2020 03 mistrzowie parkowania 012020 03 mistrzowie parkowania 02