Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 08 pijany s8Odpowiedzialnością i obywatelską postawą wykazał się kierownik jednego z referatów śródmiejskiego oddziału terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy, który „po cywilu” uniemożliwił jazdę samochodem kierowcy zagrażającemu bezpieczeństwu innych.

Wracając prywatnym samochodem do domu, w poniedziałek 26 sierpnia, późnym wieczorem, strażnik miejski „po cywilu” zauważył na Trasie Toruńskiej dziwnie poruszający się samochód. Auto bujało się pomiędzy pasami drogi szybkiego ruchu, hamując i przyspieszając bez uzasadnionej przyczyny. Pracownik straży natychmiast powiadomił policję, z którą odtąd pozostawał w kontakcie. Nie poprzestał jednak na tym. Przedkładając bezpieczeństwo innych nad swoje i towarzyszącej mu żony, ruszył za podejrzanym pojazdem. Gdy ten zatrzymał się, podszedł i zabrał kluczyki protestującemu kierowcy. Interweniujący, który wcześniej 12 lat spędził w ulicznym patrolu, miał nosa – z samochodu zionęło alkoholem, a kierowca bełkotał coś niezrozumiale. Mimo protestów kompanów zatrzymanego, którzy w międzyczasie zjawili się na miejscu, strażnik-cywil pozostał nieugięty. Kluczyki przekazał dopiero przybyłym po kilku minutach policjantom wraz z kierowcą, zeznaniami i dalszym prowadzeniem sprawy.

Cały przebieg obywatelskiej interwencji zarejestrowała też kamera zainstalowana w pojeździe odważnego pracownika Straży.


Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy