Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

MRD1 180x120W najbliższy weekend Miasteczko Ruchu Drogowego po zimowej przerwie zostanie otwarte dla mieszkańców. Z placu manewrowego mogą w tych dniach skorzystać nie tylko dzieci, lecz także dorośli. Na co dzień na terenie miasteczka będą odbywać się zajęcia edukacyjne, które cieszą się ogromną popularnością. Chociaż nowy sezon jeszcze się nie rozpoczął, to już lista placówek oświatowych chętnych do udziału w zajęciach zapełniła się.

Pierwsze dni otwarte w pierwszy kwietniowy weekend

Nauka jazdy, doskonalenie już zdobytych umiejętności czy powtórka z zasad poruszania się rowerem – wystarczy odwiedzić miasteczko w najbliższy weekend, aby przygotować się do sezonu rowerowego.

Pierwsze dni otwarte w najbliższy weekend 1 i 2 kwietnia w godz. 10:00–18:00

ul. Sołtyka 8/10

Korzystanie z miasteczka jest bezpłatne.

Dla pierwszych dwudziestu odwiedzających MRD w sobotę przygotowano drobne upominki.

Na miłośników jazdy rowerowej czeka niemal 4 tys. m² placu manewrowego, gdzie rozmieszczone są elementy miejskiej infrastruktury, które pomogą m.in. w nauce bezpiecznego przejazdu przez różne typy skrzyżowań czy torowisko.

 Nad bezpieczeństwem wszystkich odwiedzających czuwać będą dyżurujący tam strażnicy miejscy, którzy będą służyć również pomocą merytoryczną. Każdy niepełnoletni rowerzysta musi znajdować się pod opieką osoby dorosłej i być wyposażony w kask ochronny. Ci, którzy nie dysponują własnymi jednośladami, będą mogli – już na miejscu – skorzystać z możliwości nieodpłatnego wypożyczenia roweru i kasku.

 Informacja o kolejnych dniach otwartych będzie umieszczana na bieżąco na stronie internetowej straży miejskiej.

 Oficjalne, uroczyste otwarcie nowego sezonu rowerowego w Stacjonarnym Miasteczku Ruchu Drogowego nastąpi w sobotę 22 kwietnia przy ul. Sołtyka 8/10. Tego dnia, w godzinach 11:00–17:00, Straż Miejska m.st. Warszawy zaprasza wszystkich mieszkańców na pełen atrakcji rodzinny piknik rowerowy.

 Do Miasteczka już ustawiła się kolejka szkół

 Lista szkół, które chcą w tym sezonie skorzystać z infrastruktury miasteczka, już została zamknięta. Tworzona jest lista rezerwowa.

 Udział w zajęciach w miasteczku straży miejskiej, ze względu na jego rozmiar oraz wyposażenie, które odwzorowuje w skali mikro drogową rzeczywistość, gwarantuje przeprowadzenie profesjonalnych zajęć praktycznych w bezpiecznych warunkach.

 Rowerowy sezon w Stacjonarnym Miasteczku Ruchu Drogowego potrwa do końca października. Młodym rowerzystom będą pomagać strażnicy miejscy z Referatu Profilaktyki, którzy będą zwracać uwagę na ewentualne błędy, w przystępny sposób wyjaśnią przepisy i udzielą praktycznych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się jednośladem po ulicach dużego miasta.

 Ponad 4,5 tys. osób skorzystało w ubiegłym sezonie z infrastruktury miasteczka

 W trwającym 7 miesięcy ubiegłym sezonie rowerowym Stacjonarne Miasteczko Ruchu Drogowego odwiedziło blisko 4,5 tysiąca osób, w tym ponad 3,8 tysięcy uczniów z niemal 100 szkół. Uczniowie biorący udział w zajęciach nie tylko doskonalili technikę jazdy rowerem, oswajali się z drogową rzeczywistością, przypominali sobie podstawowe zasady przepisów ruchu drogowego, ale również przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową.

 Miasteczko odwiedzali także – w ramach dni otwartych – mieszkańcy stolicy. Miasteczko czynne było również w czasie wakacji. W ramach programu "Wakacyjni cykliści" zrealizowano 151 godzin zajęć dydaktycznych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla rowerzystów. Prowadzący zajęcia funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki współpracowali również z Tramwajami Warszawskimi. W ramach kampanii „Bądźmy razem bezpieczni" realizowali warsztaty edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszego i rowerzysty.

Referat Prasowy

MRD2

MRD3

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy