Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażniczka trzymająca za rękę dziewczynkę- zdjęcie ilustracyjneDo niecodziennego zdarzenia doszło w jednej ze szkół podstawowych w Ursusie. Funkcjonariusze straży miejskiej działający w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" zostali powiadomieni o zaginięciu ośmioletniej uczennicy. Dzięki sprawnej reakcji strażników sytuacja szybko się wyjaśniła .

Tuż po godzinie 8 we wtorek 5 września, do strażników miejskich biorących udział w akcji "Bezpieczna droga do szkoły" podeszła matka jednej z uczennic. Roztrzęsiona i zapłakana kobieta poinformowała ich o zaginięciu 8-letniej córki. Wyjaśniła, że chciała donieść dziecku książki, ale dziewczynki nie było w klasie. Funkcjonariusze udali się z kobietą do szkoły i potwierdzili, że w klasie nie ma dziecka. Natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Razem z personelem szkoły przeszukano korytarze, szatnie i toalety, bez rezultatu. Panie ze świetlicy również powiedziały, że dziecka w tym dniu nie widziały. W związku z tym, o zaginięciu dziewczynki strażnicy powiadomili policję, a także terenowe załogi straży miejskiej, podając rysopis dziecka. Choć wydawało się, że 8-latki nie ma w szkole, funkcjonariusze postanowili sprawdzić jeszcze jedną opcję. Ich przypuszczenie było trafne. Okazało się, że dziecko przez przypadek poszło do nie swojej klasy, gdzie, jak gdyby nigdy nic, uczestniczyło w zajęciach. O szczęśliwym zakończeniu tej niecodziennej historii natychmiast powiadomiono matkę 8-latki i odwołano dalsze poszukiwania.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy