Straż Miejska m.st Warszawy

Zima w mieście ze Strażą Miejską

zima w mieście 02
„Bezpieczni zimą w mieście" to program przygotowany przez strażników miejskich dla dzieci, które zimowe ferie spędzają w Warszawie. Pierwsze zajęcia odbyły się dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 358 w Wilanowie. Z dziećmi spotkali się też przedstawiciele Policji i Państwowej Straży Pożarnej.


Dzieci z Wilanowa, które spędzają zimowe ferie w stolicy uczestniczyły dzisiaj w zajęciach edukacyjnych „Bezpieczni zimą w mieście" przygotowanych przez funkcjonariuszy Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m. st. Warszawy. Z pomocą funkcjonariuszy najmłodsi przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw na śniegu i lodzie. Strażnicy miejscy sprawdzili czy dzieci znają numery telefonów alarmowych i zasady komunikowania się z operatorami tych linii. W zajęciach, które odbyły się w pojeździe udostępnionym przez Miejskie Zakłady Autobusowe, dzieci obejrzały przygotowany przez policjantów interaktywny film o zasadach poruszania się po ulicach. Zajęcia zakończyło spotkanie ze strażakiem, który przypomniał dzieciom jak należy postępować w przypadku zauważenie pożaru.

zima w mieście 03zima w mieście 04zima w mieście 05zima w mieście 06zima w mieście 07zima w mieście 08zima w mieście 09zima w mieście 10zima w mieście 11zima w mieście 12zima w mieście 13