Straż Miejska m.st Warszawy

Strażnicy i PCK z pomocą dla bezdomnych

Bezdomni współpraca SM z Warszawską Grupą PCK fot Krzysztof Mich 01

Choć mrozy ustępują, nie można przestać pomagać bezdomnym. Polski Czerwony Krzyż przygotował dary dla tych z nich, którzy rezydują na terenie Woli i Bemowa.

Straż Miejska rozwoziła 15 lutego śpiwory, karimaty i… garnki ofiarowane przez Polski Czerwony Krzyż. Jak się okazuje, to właśnie te ostatnie cieszyły najbardziej. O ile bowiem z lepszym lub gorszym skutkiem przed zimnem można się chronić na różne sposoby, to o dobry garnek naprawdę trudno. – Ludzie owszem, wyrzucają garnki i można je znaleźć po śmietnikach, ale są dziurawe albo tak zniszczone, że do niczego się nie nadają – mówili bezdomni. – A tutaj- proszę: czysty, nowy garnek!

Akcję przeprowadzono na terenie IV Oddziału Terenowego.

Bezdomni współpraca SM z Warszawską Grupą PCK fot Krzysztof Mich 04Bezdomni współpraca SM z Warszawską Grupą PCK fot Krzysztof Mich 06Bezdomni współpraca SM z Warszawską Grupą PCK fot Krzysztof Mich 10Bezdomni współpraca SM z Warszawską Grupą PCK fot Krzysztof Mich 11Bezdomni współpraca SM z Warszawską Grupą PCK fot Krzysztof Mich 13Bezdomni współpraca SM z Warszawską Grupą PCK fot Krzysztof Mich 15Bezdomni współpraca SM z Warszawską Grupą PCK fot Krzysztof Mich 23Bezdomni współpraca SM z Warszawską Grupą PCK fot Krzysztof Mich 18Bezdomni współpraca SM z Warszawską Grupą PCK fot Krzysztof Mich 22