Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zdjęcie ilustracyjne: dwóch strażników-ratowników na tle radiowozu straży miejskiej. Jeden trzyma na ramieniu plecak medyczny, drugi w ręku niesie podręczną apteczkę.Starsza kobieta została rankiem 24 lutego potrącona przez samochód na Żoliborzu. Pierwszej pomocy udzielili jej strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego

Około godziny 8.35 strażnicy miejscy przeprowadzali czynności służbowe u zbiegu ulic Suzina i Krasińskiego. Przechodzący mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że nieopodal kościoła przy ulicy Krasińskiego doszło do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Patrol natychmiast udał się we wskazane miejsce. Gdzie zastał kobietę w starszym wieku, która z rozbitą głową leżała na ulicy. Z informacji od świadków wynikało, że piesza została potrącona przez samochód marki Volvo. Strażnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia tak, by na ranną nie najechały inne pojazdy, i rozpoczęli udzielanie jej pomocy przedmedycznej. Wezwali także karetkę pogotowia i patrol policji. Podczas oczekiwania na przyjazd służb funkcjonariusze opatrzyli głowę seniorki oraz okryli ją kocem termicznym. Ratownicy pogotowia zdecydowali o przewiezieniu kobiety do szpitala. Okoliczności wypadku bada policja.
W styczniu tego roku wyposażenie patrolujących warszawskie ulice jednostek straży miejskiej zostało poszerzone o 20 modułowych i 11 specjalistycznych plecaków ratowniczych oraz 10 defibrylatorów. Dzięki temu strażnicy, którzy często jako pierwsi docierają na miejsca zdarzeń, mogą w profesjonalny sposób nieść pomoc poszkodowanym. Sześćdziesięciu czterech funkcjonariuszy straży posiada też kwalifikacje ratownicze.

Współpracujemy