Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2020 10 kontrola nieletniŻoliborscy strażnicy we współpracy z operatorami miejskiego monitoringu ujęli dwóch nieletnich – „amatora piwka” i uciekiniera z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Różanymstoku zajmuje się resocjalizacją tzw. młodzieży niedostosowanej społecznie. To właśnie z tego ośrodka samowolnie oddalił się 14-letni Karol. Ujęli go funkcjonariusze z Żoliborza. Wspólny patrol strażniczo-policyjny na porannej odprawie otrzymał informację o prawdopodobnym miejscu przebywania uciekiniera. Informacja potwierdziła się – i tak zakończyła się „wycieczka” Karola.

Kilka godzin później strażnicy interweniowali wobec kolejnego nieletniego. Zgłoszenie wpłynęło z okolic pl. Inwalidów, gdzie jeden z mieszkańców oburzył się na młodego mężczyznę, który ostentacyjnie pił piwo. Jako że teren jest dość rozległy, funkcjonariusze poprosili o wsparcie operatorów miejskiego monitoringu. Pomoc okazała się skuteczna. Kamera wypatrzyła nie tylko samego sprawcę, ale nawet markę piwa, którym publicznie się raczył. Na miejscu okazało się, że mężczyzna to 16-latek. Zgodnie z procedurą został przekazany policji.

Współpracujemy