Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Długi, brązowy z żółtymi wzorami na skórze wąż amurski w rękach strażnika miejskiego.Środowe przedpołudnie na jednym ze strzeżonych osiedli przy ulicy Górczewskiej zapowiadało się całkiem zwyczajnie. Do momentu, gdy pracownicy ochrony zauważyli, że przed jednym z garaży, w ostatnich promieniach kończącego się lata, wygrzewa się… wąż.

Widok był niecodzienny i wprawił przypadkowych odkrywców w lekkie oszołomienie. Gdy pierwszy szok minął, pracownicy ochrony wezwali na pomoc Ekopatrol straży miejskiej. Funkcjonariusze po przybyciu pod wskazany adres stwierdzili, że pełzający gość to wąż amurski, często spotykany w hodowlach. Ten miał już około metra długości, był więc dorosłym osobnikiem. Nie miał żadnych ran – prawdopodobnie uciekł z hodowli lub został wyrzucony przez właściciela. Strażniczka i strażnik umieścili węża w transporterze i przewieźli go do Centrum CITES przy Warszawskim ZOO, które teraz stanie się jego nowym domem.

Długi, brązowy z żółtymi wzorami na skórze wąż amurski w rękach strażnika miejskiego.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy