Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Radiowóz straży miejskiej stojący pod wiaduktem na Prymasa Tysiąclecia. W tle samochód naprawczy Tramwajów Warszawskich i pracownicy usuwający skutki awarii.Po południu 2 lipca kierujący ciężarówką przesadził z wysokością ładunku. Gdy przejeżdżał przez tory tramwajowe, zerwał trakcję elektryczną na ulicy Wolskiej. Nie zatrzymał się – i pojechał dalej.

Około godziny 19.10 radiowóz straży miejskiej stał na światłach u zbiegu ul. Wolskiej i al. Prymasa Tysiąclecia. Nagle zobaczyli, jak przejeżdżający przez skrzyżowanie samochód ciężarowy zahaczył o trakcję tramwajową. W wyniku tego zdarzenia przewody elektryczne zostały zerwane. Część spadła na jezdnię, a pozostałe wisiały nisko nad ulicą. Ruch na drodze był jeszcze duży. Istniało niebezpieczeństwo, że ktoś może zostać porażony prądem. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili o zdarzeniu policję i odpowiednie służby. Zabezpieczyli torowisko i pas jezdni, nad którym zwisała zerwana trakcja. Ruch tramwajów w kierunku Bielan był wstrzymany do godz. 21. Ustaleniem sprawcy zdarzenia zajmie się policja.

  • 2021_07_zerwana_trakcja_01
  • 2021_07_zerwana_trakcja_02
  • 2021_07_zerwana_trakcja_03

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy