Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2020 02 uniwersalne ratownik 01O ogromnym szczęściu może mówić pasażer tramwaju linii 24, któremu strażnicy miejscy, zaalarmowani przez zaniepokojonego motorniczego, razem z ratownikami medycznymi uratowali życie. 

Do strażników miejskich, którzy patrolowali ulicę Młynarską, podszedł motorniczy tramwaju nr 24 i poinformował, że od dłuższego czasu w pojeździe znajduje się mężczyzna, a on nie może go dobudzić. Pasażer siedział oparty głową o szybę, nie ruszał się, miał zamknięte oczy. Nie reagował na żadne bodźce, ciężko oddychał, był nieprzytomny. Funkcjonariusze natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe, wynieśli mężczyznę z tramwaju, położyli w bezpiecznym miejscu i ułożyli w pozycji bocznej bezpiecznej. Przy 30-latku znaleźli stumililitrową butelkę po leku – była pusta. W trakcie oczekiwania na przyjazd karetki mężczyzna zaczął tracić oddech, a jego tętno stało się niewyczuwalne. Strażnicy rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową i kontynuowali ją do czasu przyjazdu ratowników, którzy walczyli o jego życie jeszcze przez około 45 minut. Kiedy czynności życiowe wróciły, jeden z ratowników powiedział, że mężczyzna „był już jedną nogą na tamtym świecie”. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy