Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2020 03 kierowca gazDo zagadkowego zdarzenia doszło wieczorem 24 marca na Woli. Strażnicy miejscy ujęli tam kierowcę, który swoim autem uderzył w słup tramwajowy. Mężczyzna twierdził, że został napadnięty i potraktowany gazem pieprzowym, ale był także pijany.

Funkcjonariusze, którzy około godziny 23 jechali ul. Obozową, zauważyli stojącego na jezdni renault megane - auto miało włączony silnik. Gdy strażnicy dojechali na miejsce zdarzenia, kierowca ruszył i zjechał na chodnik. Manewr wykonał tak nieudolnie, że uderzył bokiem pojazdu w słup trakcji tramwajowej. Kierowca wysiadł z pojazdu i oświadczył, że został przez kogoś pobity i spryskany gazem pieprzowym. Woń gazu była rzeczywiście wyczuwalna. Ale nie tylko jego zapach poczuli jednak funkcjonariusze. Od 43-letniego mężczyzny jeszcze silniej czuć było alkohol. Wezwano więc patrol policji. Ponieważ kierowca zaczął narzekać, że się dusi, wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Został przewieziony do komendy rejonowej policji. Badanie alkomatem wykazało 1,7 promila (0,76 mg/l) alkoholu w wydychanym powietrzu.

2020 03 kierowca gaz

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy