Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 07 seniorzy pierwsza pomoc 01Na zaproszenie Spółdzielni Socjalnej Wola strażnicy miejscy przeprowadzili szkolenie dla seniorów z udzielania pomocy przedmedycznej. Uczestnicy dowiedzieli się jak pomagać osobom, które straciły przytomność. Niektóre z osób sprawdziły zdobytą wiedzę na fantomie do ćwiczeń.

Zajęcia odbyły się 22 lipca w Klubie Seniora przy ul. Smoczej, gdzie przed południem zgromadziła się grupa seniorów z osiedla. Najstarsza uczestniczka miała 87 lat.
- Zdarzyło mi się już udzielać pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, który zasłabł na ulicy. Ponieważ nie mogę się schylać wezwałam przez telefon pomoc i zaczęłam krzyczeć żeby ktoś mi pomógł. Dopiero jak zaczęłam tego pana uciskać znalazły się osoby, które mi pomogły – mówiła jedna z uczestniczek szkolenia.
Młodszy inspektor Ireneusz Krawczyk i kierowniczka referatu Profilaktyki objaśnili uczestnikom szkolenia jak należy w czasie akcji ratunkowej zadbać o własne bezpieczeństwo, jak rozpoznać czy człowiek oddycha, jak ułożyć taką osobę w pozycji bezpiecznej oraz jak przeprowadzić skuteczny masaż serca.
- Takich ćwiczeń nigdy dosyć. Im częściej je powtarzamy tym skuteczniej udzielimy pomocy. Wszyscy strażnicy miejscy uczestniczą w takich ćwiczeniach kilka razy w roku – wyjaśnił mł. insp. Ireneusz Krawczyk.
Część seniorów zdecydowało się na ćwiczenie masażu serca. Po zajęciach przyznali, że udzielenie pomocy nie wymaga wielkiego wysiłku, a zdobyte podczas zajęć umiejętności mogą się przydać w każdej chwili.
  • 2019_07_seniorzy_pierwsza_pomoc_01
  • 2019_07_seniorzy_pierwsza_pomoc_02
  • 2019_07_seniorzy_pierwsza_pomoc_03
  • 2019_07_seniorzy_pierwsza_pomoc_04
  • 2019_07_seniorzy_pierwsza_pomoc_05
  • 2019_07_seniorzy_pierwsza_pomoc_06

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy