Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

uniwersalne straz ratownikStarszy pan miał szczęście w nieszczęściu – upadł i rozbił głowę właśnie wtedy, gdy obok przejeżdżali miejscy strażnicy.

W sobotni poranek 80-latek wyszedł z domu po bułeczki i gazetę. Idąc rozkopaną ulicą Górczewską potknął się na przejściu dla pieszych i uderzył głową w krawężnik. Rana zaczęła silnie krwawić. Szczęście pana Henryka polegało na tym, że drugą stroną ulicy przejeżdżał właśnie nasz patrol. Strażnicy porzucili realizację zleconego wcześniej wezwania, aby ratować zdrowie - a może nawet życie - poszkodowanego. Na miejsce wezwali pogotowie, a sami zajęli się tamowaniem krwi. Rana była bardzo głęboka. Do powstrzymania krwotoku strażnicy zużyli zawartość trzech apteczek. Akcja była na tyle skuteczna, że ratownicy pogotowia, kilka minut później, mogli już tylko zabezpieczyć ranę oraz opatrzyć rękę pacjenta, która także ucierpiała w trakcie upadku. Po opanowaniu sytuacji, decyzją dowodzącego zespołem medycznym, pana Henryka odwieziono do domu.

Zagrożenie życia lub zdrowia to jedna z nielicznych sytuacji, kiedy strażnicy mają prawo i obowiązek przerwać interwencję niższej wagi, mimo tego że została ona zlecona przez dowództwo.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy