Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 01 kolizja okopowa 01Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego 2 stycznia ok. godz. 16.15 jechali radiowozem z Woli na Pragę. Na skrzyżowaniu al. Solidarności, Okopowej i Towarowej funkcjonariusze zobaczyli stojące na środku skrzyżowania dwa tramwaje linii 10 i 20. Kabiny dwóch tramwajów były zniszczone w wyniku czołowego zderzenia.

- Poczułam silne uderzenie. Dużo ludzi poprzewracało się. Nie mam żadnych obrażeń. Miałam dużo szczęścia. Inni mieli mniej – powiedziała po wypadku jedna z pasażerek tramwaju linii 20.

Strażnicy miejscy natychmiast zabezpieczyli miejsce kolizji, wezwali służby ratownicze i policję oraz wsparcie z IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej, a sami zajęli się udzielaniem pomocy poszkodowanym.

- Przeprowadziłam triage. Okazało się, że poszkodowani są w obu tramwajach. Gdy opatrywałam jedną z osób z silnym krwotokiem z nosa, przyjechało pierwsze pogotowie ratunkowe z Bemowa. Zajęli się pasażerami „dziesiątki” – mówi st. insp. Dorota Widłak, ratownik medyczny z VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

Strażnicy miejscy udzielali pomocy pasażerom w tramwaju linii 20. Poszkodowana kobieta doznała prawdopodobnie złamania nosa. W wyniku zderzenia inny pasażer wpadł na nią i uderzył ją silnie głową w twarz. Inna kobieta spadła z siedzenia uderzając silnie głową i ręką o podłogę. Kobieta miała objawy wstrząśnienia mózgu. Musiała szybko trafić do szpitala. Kolejna kobieta upadając uderzyła się silnie w głowę co spowodowało zawroty głowy i nudności. W tym wypadku też mogło dojść do wstrząśnienia mózgu.

- W sumie udzieliliśmy pomocy dziewięciu osobom. W większości były to urazy głowy, ale nie tylko. Jedna z osób doznała urazów klatki piersiowej i miała problem z oddychaniem. Inna kobieta doznała urazu kręgosłupa, jeszcze inna kolana. Jedna z kobiet uderzyła głową w okno tak silnie, że zbiła szybę – mówi mł. insp. Robert Majewski.

Aby zapewnić dojazd służbom ratowniczym patrole straży miejskiej wraz z policją zabezpieczały miejsce wypadku do godziny 18.

W uznaniu pracy, jaką podczas akcji wykonali strażnicy, Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy podjął decyzję o nagrodzeniu funkcjonariuszy.


  • 2019_01_kolizja_okopowa_01
  • 2019_01_kolizja_okopowa_02
  • 2019_01_kolizja_okopowa_03
  • 2019_01_kolizja_okopowa_04
  • 2019_01_kolizja_okopowa_05
  • 2019_01_kolizja_okopowa_06
  • 2019_01_kolizja_okopowa_07
  • 2019_01_kolizja_okopowa_08
  • 2019_01_kolizja_okopowa_09

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy