Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2018 12 ratowanie niepelnosprawni 01Strażnicy uczyli jak ratować życie. Pokaz ratownictwa wzbogacił świąteczną imprezę dzielnicy Wola dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W imprezie „Sport i zabawa to podstawa”, przeznaczonej dla dzieci i dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie, wzięło udział blisko stu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Woli. W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji „Reduta” przygotowano dla nich zabawy sportowe i taneczne, występ clowna oraz pokazy żonglerki. Był Święty Mikołaj i elfy. Pojawił się nawet… jednorożec.

Mimo tak silnej konkurencji, punkt pierwszej pomocy przedmedycznej Straży Miejskiej cieszył się wielką popularnością. Uczestnicy imprezy uważnie słuchali instrukcji ratowników i rwali się do samodzielnych treningów. Okazało się, że zasadę resuscytacji „30 uciśnięć klatki piersiowej – 2 oddechy ratownicze” daje się szybko opanować i zastosować na manekinie.

Ponad 40 warszawskich strażników posiada uprawnienia ratownicze. Na co dzień wchodzą w skład regularnych patroli. Nieraz zdarza się im jako pierwszym udzielić pierwszej pomocy „na ulicy”. Ratownicy ze Straży biorą też udział w Ulicznym Patrolu Medycznym, który otacza systematyczną opieką warszawskich bezdomnych.

  • 2018_12_ratowanie_niepelnosprawni_01
  • 2018_12_ratowanie_niepelnosprawni_02
  • 2018_12_ratowanie_niepelnosprawni_03
  • 2018_12_ratowanie_niepelnosprawni_04

Współpracujemy