Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2017 05 myszolow wola 1„Przy ul. Krępowieckiego pomiędzy blokami wrony atakują jakiegoś dużego ptaka" – tak brzmiało zgłoszenie, które wpłynęło do straży miejskiej. We wskazanym przez zgłaszającego miejscu funkcjonariusze z Ekopatrolu zastali rannego myszołowa.

W sobotę ok. godz. 20.30 do straży miejskiej zadzwonił jeden z mieszkańców Woli i poinformował o atakowanym przez wrony drapieżniku. Zgłaszający, chroniąc ptaka przed wronami przykrył go prześcieradłem.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zastali na trawniku pomiędzy blokami osłabionego rannego ptaka, który nie był w stanie odlecieć. „Nasza obecność zupełnie nie odstraszała atakujących ptaków, kilkanaście siwych wron krążyło nad naszymi głowami aż do momentu umieszczenia myszołowa w radiowozie"- informują funkcjonariusze podejmujący tego dnia interwencję. „Dzięki szybkiej i natychmiastowej reakcji mieszkańca ptak został uratowany. Pozostawiony bez pomocy raczej nie miałby szans na przeżycie, wrony były bardzo agresywne i usiłowały atakować myszołowa nawet pomimo obecności osoby zgłaszającej"– dodaje Piotr Mostowski naczelnik Oddziału Ochrony Środowiska Straży Miejskiej m. st. Warszawa.

Drapieżnik został odłowiony i bezpiecznie przewieziony do Ptasiego Azylu przy miejskim ZOO. - Myszołów ma uraz stawu barkowego i jest wychudzony. W naszej ocenie, okres rehabilitacji może wynieść około czterech tygodni, po czym ptak będzie mógł wrócić do swojego środowiska naturalnego – podsumowuje kierująca „Ptasim Azylem" w warszawskim ogrodzie zoologicznym dr Agnieszka Czujkowska.

Referat Prasowy

2017 05 myszolow wola 12017 05 myszolow wola 2

Współpracujemy