Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Żółw trzymany w rękach strażnika, w tle radiowóz Ekopatrolu Straży Miejskiej.Nieprzyjemnego uczucia bycia obserwowaną przez podglądacza doznała zażywająca kontaktu z naturą działkowiczka z Kinetycznej. W trawie czaił się gad

Działkowiczka z ulicy Kinetycznej, która przyszła zażyć kontaktu z naturą w rodzinnym ogródku działkowym, w pewnym momencie poczuła na sobie czyjeś spojrzenie. Lekko zaniepokojona zaczęła się rozglądać, lecz wokół nikogo nie było. Dopiero po chwili spostrzegła wśród traw dwoje skupionych oczu na wyciągniętej ze skorupy szyi. Wzrok, który poczuła na sobie, należał do żółwia. Kobieta zaopiekowała się ciekawskim przybyszem i po zakończeniu działkowej rekreacji przekazała go Ekopatrolowi. Strażnicy ocenili, że jest to żółw hodowlany z gatunku stepowych, który prawdopodobnie – choć brzmi to absurdalnie – zbiegł komuś z terrarium. Zwierzę pojechało specjalistycznym transportem do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO. Jeśli ktoś rozpoznaje ciekawskiego zbiega ze zdjęcia – prosimy się tam po niego zgłosić.

  • 2022_06_zolw_wlochy_01
  • 2022_06_zolw_wlochy_02

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy