Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 10 krab radarowa 0117 października Ekopatrol otrzymał zlecenie udania się na ulicę Radarową - mieszkanka pobliskiego domu zauważyła wędrującego… kraba.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce okazało się, że zgłaszającej udało się go bezpiecznie umieścić w pudełku. Krab musiał długo być na wolności, ponieważ poruszał się już bardzo powoli. Mogło to oznaczać, że trochę zmarzł spacerując w trakcie chłodnej nocy. Prawdopodobnie uciekł komuś z hodowli lub - co gorsza - został porzucony przez opiekuna. Strażnicy bezpiecznie przenieśli kraba do specjalistycznego transportera i odwieźli do warszawskiego oddziału CITES. Specjaliści stwierdzili, że jest to krab wełnistoręki - pod czujnym okiem fachowców szybko powróci do pełni sił.

Warto dodać, że to już drugi przypadek na Włochach, gdy zauważono tego skorupiaka „na wolności” – poprzedni miał miejsce we wrześniu tego roku, na Rakowskiej.

Krab wełnistoszczypcy, krab wełnistoręki (Eriocheir sinensis) – gatunek kraba, który został na początku XX w. zawleczony do Morza Północnego i Bałtyku z Chin w wodach balastowych statków płynących do Niemiec. Jego nazwa pochodzi od „futerka” na szczypcach samców, umiejscowionego tak że widać tylko końcówki szczypiec.

2019 10 krab radarowa 012019 10 krab radarowa 02

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy