Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik miejski prowadzący pod ramię starszą kobietę na korytarzu urzędu dzielnicy w Wilanowie.Seniorka z problemami zdrowotnymi przyszła do Urzędu Dzielnicy Wilanów, by wyrobić sobie nowy dowód, ale źle się poczuła. Strażnicy miejscy udzielili kobiecie nie tylko pomocy przedmedycznej, lecz także we współpracy z urzędnikami pomogli wyrobić nowe dokumenty, a potem odwieźli ją do domu

Do siedziby II Oddziału Terenowego zgłosił się 23 czerwca mężczyzna, który poinformował, że chwilę wcześniej przyprowadził do urzędu seniorkę, która źle się poczuła. Funkcjonariusze natychmiast zaopiekowali się kobietą. Pani oświadczyła, że ma trudności z poruszaniem, ponieważ jakiś czas temu przeszła udar. Strażnicy wezwali karetkę pogotowia i jedną ze strażniczek, która ma uprawnienia ratownika medycznego. Okazało się, że seniorka nie musi być hospitalizowana. Ponieważ kobieta bez dokumentów nie mogła odebrać emerytury, strażnicy we współpracy z urzędnikami pomogli jej wypełnić dokumenty i zrobić zdjęcia. Po wykonaniu wszystkich czynności funkcjonariusze odwieźli seniorkę do domu. O jej sytuacji powiadomiono lokalny ośrodek pomocy społecznej, który zaopiekuje się kobietą.

  • 2022_06_pomoc_wilanow_01
  • 2022_06_pomoc_wilanow_02

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy