Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zdjęcie ilustracyjne: strażnik w kamizelce służbowej z napisem "Straż miejska patrol eko" na plecach.Naturalnym odruchem dzikich zwierząt, do których zbliża się człowiek, jest atak. Dlatego strażnicy miejscy wielokrotnie powtarzają, by nie podchodzić do dzikiej zwierzyny, nie wyciągać do niej rąk, a tym bardziej – nie zabierać do domu. Ciągle jednak zdarzają się ludzie, w których odruch litości bierze górę nad rozsądkiem. Przykładem tego jest interwencja przeprowadzona przez strażników Ekopatrolu 29 marca w Wawrze

Tego dnia około godziny 7.40 strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie od pewnej mieszkanki ulicy Marty w Wawrze. Kobieta poinformowała, że podczas spaceru z psem znalazła z sąsiadkami rannego małego dzika. Zaopiekowała się warchlakiem, który był ranny i zabrała go do domu. Gdy funkcjonariusze Ekopatrolu przybyli na miejsce, 72-letnia kobieta wskazała im dzika, który schował się za kanapą w salonie jej domu. Zwierzę było ranne i krwawiło. Kobieta przyznała, że warchlak ugryzł ją w rękę. Być może podczas przenoszenia z lasu zwierzę poczuło ból lub po prostu się wystraszyło. Strażnicy wezwali łowczego Lasów Miejskich, który odłowił i zabrał warchlaka. Kobietę poinstruowano o konieczności zgłoszenia sią do lekarza, który przeprowadzi odpowiednie badania. Może ją czekać seria bolesnych zastrzyków. Warto mieć to na uwadze, gdy spotka się w lesie chore lub ranne zwierzę. Pamiętajmy, że udzielaniem pomocy zwierzętom muszą zajmować się specjaliści z Ekopatrolu lub Lasów Miejskich.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy