Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zdjęcie z interwencji: przygotowane do spalenia śmieci w zielonej, plastikowej torbie.Strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska oraz media od dawna informują mieszkańców stolicy o skutkach spalania szkodliwych odpadów. Mimo to funkcjonariusze wciąż ujawniają osoby, które zatruwają powietrze warszawiakom. Przykładem tego jest interwencja przeprowadzona 6 grudnia w Wawrze

Drażniący zapach spalanych plastikowych odpadów doskwierał mieszkańcom Wawra od pewnego czasu. Strażnicy miejscy otrzymali kilka takich zgłoszeń z rejonu ulicy Strusia i Rolniczej. Mimo że wcześniejsze kontrole nie zakończyły się wykryciem truciciela, funkcjonariusze nie dawali za wygraną. Podczas kolejnej interwencji ustalili, że charakterystyczny zapach wydobywa się z komina kilkurodzinnego budynku komunalnego przy ulicy Rolniczej. W jednym z mieszkań strażnicy zastali 36-letnią kobietę. W jej mieszkaniu ujawniono piec, a wokół niego – połamane i przygotowane do spalenia płyty meblowe, które zawierają trujące komponenty. Kobieta była świadoma, że spalanie takich przedmiotów jest zabronione i szkodliwe dla środowiska. Interwencja zakończyła się skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie użytkowniczki lokalu.

  • 2021_12_piec_wawer_01
  • 2021_12_piec_wawer_02
  • 2021_12_piec_wawer_03

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy