Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 07 przewozowka„Odwaga” podwórkowych grup chuligańskich topnieje zwykle wtedy, gdy na miejscu pojawiają się funkcjonariusze. Przykładem może być interwencja strażników miejskich z VII Oddziału Terenowego przeprowadzona 8 listopada w Falenicy.

Około godziny 19.30 strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie dotyczące grupy nietrzeźwych młodych ludzi, którzy spożywali alkohol przed sklepem na ul. Młodej, a na dodatek zakłócali spokój okolicznym mieszkańcom. Ponieważ ze zgłoszenia wynikało, że grupa liczy 8 osób, na interwencję trzeba było wysłać dwie załogi. Pierwsza zastała na miejscu pobudzonych alkoholem mężczyzn. Wszyscy mieli za nic obostrzenia sanitarne. Jeden z nich chodził po jezdni i wykrzykiwał wulgarne hasła. Po chwili pojawiła się druga załoga. Na jej widok lokalny „bohater” wycofał się w stronę kolegów. Strażnicy podeszli do grupy i ujęli mężczyznę poszukującego mocnych wrażeń. Gdy awanturnika prowadzono do radiowozu, inny, żądny konfrontacji członek grupy, podbiegł do funkcjonariuszy i uderzył pięścią jednego z nich. Napastnik szybko został obezwładniony. Obaj mężczyźni zostali umieszczeni w przedziałach przewozowych radiowozów, a na miejsce wezwano patrol policji. Na widok nadjeżdżającego patrolu policji pozostali mężczyźni nagle uciekli. Dwaj najbardziej agresywni młodzieńcy zostali przekazani policji. 26-latek odpowie za naruszenie nietykalności strażnika miejskiego, a 19-latek – za znieważenie funkcjonariusza.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy