Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2020 09 patriotow pijany kierowcaMimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów pijany mężczyzna po raz kolejny wsiadł za kierownicę i został ujęty przez strażników miejskich. Teraz spotka go dużo poważniejsza kara.

Dochodziła godzina 23.30, gdy strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego, którzy 26 września jadąc ulicą Patriotów, zauważyli opla przejeżdżającego przez przejście dla pieszych mimo czerwonego światła. Za przejściem kierowca przyspieszył. Strażnicy ruszyli za nim. Kierowca po chwili zorientował się, że za nim jedzie radiowóz więc zwolnił. Kiedy zatrzymał pojazd na kolejnym czerwonym świetle, podeszła do niego strażniczka i wydała polecenie by zjechał na pobocze. Po przejechaniu kilkuset metrów opel zatrzymał się. Mężczyzna uchylił szybę. Funkcjonariuszka poczuła silną woń alkoholu wydobywającą się z wnętrza auta. Natychmiast wyjęto kluczyki ze stacyjki. Polecono by kierowca wysiadł z pojazdu, poproszono o jego dokumenty i wezwano patrol policji. 55 letni kierowca został przebadany na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejne badania wykazały, że pił tuż przed jazdą – 2,5 promila (1,19 mg/l), 2,8 promila (1,32 mg/l) alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych ujawniono, że już wcześniej sąd orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Nietrzeźwego kierowcę wraz samochodem strażnicy miejscy przekazali policjantom.

2020 09 patriotow pijany kierowca

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy