Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 04 kosy wawer 01Cały ich „dom” spadł na ziemię, na szczęście żadne z piskląt nie ucierpiało.

17 kwietnia rano strażnicy z Ekopatrolu otrzymali zgłoszenie od pracowników Centrum Zdrowia Dziecka o gnieździe z małymi ptakami, które znajduje się na ziemi w patio. Po przybyciu do Centrum pracownicy zaprowadzili strażników do miejsca, gdzie znajdowały się pisklęta. Specjaliści z Ekopatrolu stwierdzili, że są to małe kosy. Trzy były w gnieździe, jeden obok niego. Nie były ranne i nie miały żadnych obrażeń. Po dłuższej obserwacji oraz dzięki informacjom od pracowników CZD okazało się, że matka piskląt cały czas je dokarmia i dba o swoje maleństwa. Strażnicy podjęli decyzję o przeniesieniu gniazda w bezpieczniejsze miejsce w obrębie patio. Cały czas byli obserwowani przez czujną matkę czterech małych kosów. Po zaobserwowaniu, że ptak bez problemu odnalazł nowa lokalizację gniazda, strażnicy opuścili teren CZD.

Kos zwyczajny, kos (Turdus merula) – gatunek średniej wielkości ptaka częściowo wędrownego z rodziny drozdowatych (Turdidae). W Europie jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych członków tej rodziny, jest też jednym z najbardziej znanych ptaków. Długość ciała wynosi od 24 do 27 cm. Samce są zabarwione na czarno z żółtym dziobem. Upierzenie samic jest w dużej części ciemnobrązowe. Głośne i melodyjne pieśni godowe można usłyszeć w Europie Środkowej pomiędzy początkiem marca a końcem lipca już przed świtem, a także wieczorem i czasem w ciągu dnia.

  • 2019_04_kosy_wawer_01
  • 2019_04_kosy_wawer_02
  • 2019_04_kosy_wawer_03

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy