Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Łabędź w transporterze dla zwierząt, na tle radiowozu Straży Miejskiej miasta stołecznego Warszawy.Rannego łabędzia kryjącego się w zaroślach jednego z jeziorek zielonego Ursynowa zauważyli mieszkańcy okolicznych zabudowań. Pięknym biedakiem zaopiekowali się strażnicy miejscy

Drugiego sierpnia, tuż przed godziną 11 funkcjonariusze  Ekopatrolu otrzymali zgłoszenie o rannym ptaku przebywającym na jeziorku „Zgorzała” nieopodal ulicy Baletowej. Kilkanaście minut później funkcjonariusze byli już na miejscu.

- W zaroślach przy brzegu, w kępie tataraku, odnaleźliśmy młodego łabędzia. Był słaby, nie uciekał przed nami i nie bronił się. Jedynie cicho syczał – mówi mł. insp. Sylwia Dwurzyńska, która z kolegą z patrolu przeprowadzała interwencję.

Strażnicy odłowili łabędzia. Wówczas okazało się, że biedak jest ranny w nóżki. Niewykluczone, że został pogryziony przez inne zwierzęta. Odłowiony łabędź został umieszczony bezpiecznie w transporterze i przewieziony do Ptasiego Azylu na terenie warszawskiego ZOO, gdzie zaopiekują się nim specjaliści.

  • 2022_08_labedz_1
  • 2022_08_labedz_2

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy