Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Zdjęcie z interwencji: puszysty, żółty kurczak z czarnymi pręgami na głowie i grzbiecie, stojący na bluzie strażnika z emblematami Ekopatrolu i Straży Miejskiej m. st. WarszawyJednym z tradycyjnych świeckich symboli zbliżających się Świąt Wielkanocnych są małe kurczaczki. Można je już zobaczyć w wielu miejscach jako element świątecznych dekoracji. Kilka dni temu strażnicy miejscy z Ekopatrolu uratowali życie prawdziwemu pisklakowi, którego ktoś wyrzucił do śmietnika

Po południu 1 kwietnia strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o pisklaku znalezionym na terenie dużego osiedla mieszkalnego przy ulicy Nowoursynowskiej. Na miejsce udali się funkcjonariusze Ekopatrolu. Osoba zgłaszając wskazała im małe ptasie pisklę i wyjaśniła, że znalazła je w pobliskim śmietniku. Mały kurczaczek miał zamknięte oczka, był bezwładny i z trudem oddychał, co wskazywało na spore wyziębienie stworzonka. Strażnicy ostrożnie odebrali pisklaka, zaczęli malucha delikatnie masować i ogrzewać w samochodzie. Po kilkunastu minutach ptasi niemowlak odzyskał siły i został przewieziony do Ptasiego Azylu. Symbol zbliżających się Świąt został uratowany.

  • 2022_04_kurczak_nowoursynowska_01
  • 2022_04_kurczak_nowoursynowska_02
  • 2022_04_kurczak_nowoursynowska_03

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy