Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

udzielenie pomocy 01Strażnicy miejscy udzielili pomocy przedmedycznej matce i dziecku, którzy zostali potrąceni przez samochód na Ursynowie. Poszkodowane osoby zostały odwiezione do szpitala.


Do strażników miejskich z Oddziału Ochrony Środowiska, którzy znajdowali się w al. Komisji Edukacji Narodowej, podjechał rowerzysta i poinformował, że na skrzyżowaniu z ul. Telekiego doszło do wypadku. Strażnicy miejscy natychmiast podjęli interwencję. Jak ustalili funkcjonariusze samochód marki toyota na przejściu dla pieszych potrącił kobietę i dziecko w wózku. Leżąca na jezdni kobieta była ranna w głowę, dziecko leżało kilka metrów dalej. Oboje byli przytomni. Strażnicy miejscy wezwali pogotowie ratunkowe, patrol policji i zajęli się poszkodowanymi. Z pomocą jednego z przechodniów ustabilizowano pozycję dziecka do chwili przyjazdu karetki. Strażnicy miejscy opatrzyli też obficie krwawiącą ranę głowy kobiety. Karetki przewiozły matkę i dziecko do szpitali. Przyczyny wypadku wyjaśni policja.

Warto przypomnieć, że w pierwszej połowie 2014 roku w rejonie alei KEN doszło do sześciu wypadków, w wyniku których zginęły trzy osoby, w tym dziecko. Po objęciu przez Straż Miejską ulicy w lipcu 2014 r. cyklicznymi kontrolami nie odnotowano poważnych zdarzeń drogowych. Kontrolą mobilną objęta została praktycznie cała aleja - wyznaczono i oznakowano osiem odcinków drogi na której realizowane były pomiary, dodatkowo wspieranych przez stacjonarny fotoradar. Jednocześnie odnotowano znaczny spadek średniej prędkości rejestrowanych przekroczeń, które ujawniły urządzenia rejestrujące. Od 1 stycznia 2016 strażnicy stracili możliwość prowadzenia takich kontroli.

 

Współpracujemy