Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2020 pijany kierowcaPiątek trzynastego listopada ten kierowca zapamięta z pewnością na długo. Być może dołączy do grona tych, którzy uważają, że takie zestawienie jest pechowe. Jednak swojego „pecha” zawdzięcza wyłącznie sobie.

2020 11 sowa ursynow 01W czwartkowe popołudnie pracownicy jednego z biurowców przy ul. Poleczki usłyszeli głośne uderzenie w szybę – jakby ktoś cisnął w szkło czymś dużym. Ale na wysokości, na której się znajdowali, wydawało się to niemożliwe. Szybko wybiegli z budynku, żeby na zewnątrz spróbować dojść do tego, co właściwie się stało. Na ziemi pod budynkiem znaleźli… ogłuszoną sowę

2019 01 uniwersalne 37Podczas patrolowania Ursynowa 31 października strażnicy miejscy z II Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym bezdomnym. Mężczyzna był poszukiwany.

180 ptakKażdy z nas zapewne pamięta stare, dobre czasy gdy pani przedszkolanka zabierała nas na wycieczkę do pobliskiego parku lub lasu. Jako małe dzieci mogliśmy bezpiecznie obcować z naturą. Czasy jednak się zmieniły, teraz…natura odwiedza dzieci w przedszkolu.

2020 08 lezacy rower59-letni mężczyzna kierujący mercedesem tak był skupiony na włączeniu się do ruchu na ulicy Puławskiej, że nie zauważył nadjeżdżającej rowerzystki. Kobieta została potrącona. 

potracenie 180Radiowóz zatrzymał się aby przepuścić ludzi na przejściu. Młody kierowca nie ustąpił pieszym pierwszeństwa. Potracił dwoje dzieci. Chłopiec i dziewczynka trafili do szpitala.

ranna 180Po powrocie z urlopu każdy lubi przewietrzyć swoje mieszkanie. Tak też uczynił jeden z mieszkańców Ursynowa, ale tym razem, wyglądając przez okno, zobaczył coś, co go zaniepokoiło. Na gzymsie w pobliżu okna leżał ptak. Przypominał wyglądem sokoła. Mieszkaniec stwierdził, że sam nie da rady mu pomóc, zadzwonił więc do Straży Miejskiej. Przybyły na miejsce Ekopatrol przez okno mieszkania bezpiecznie odłowił leżącego na gzymsie ptaka. Na szczęście okazało się, że nie był ranny, a jedynie osłabiony. Został bezpiecznie przetransportowany do Ptasiego Azylu, gdzie stwierdzono, że jest to młoda pustułka. Po wyzdrowieniu wróci do swojego naturalnego środowiska.

2020 08 kolizja dolinka 01Ogromny huk i zgrzyt usłyszeli z wiaduktu Dolinki Służewieckiej strażnicy miejscy, którzy 31 lipca około godz. 4 rano dojeżdżali ulicą Koncertową do al. KEN. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Na wiadukcie zobaczyli rozbitego czerwonego fiata i dwoje nietrzeźwych.

2020 07 dziecko samochod 01Dramatyczna akcja na warszawskim Ursynowie. Strażnicy wyciągnęli z zamkniętego samochodu, niedające oznak życia, dziecko.

narkotyki 180Wtorkowe popołudnie młodzi ludzie postanowili spędzić na powsińskiej polanie widokowej. Miejsce wybrali fajne, ale towarzystwo – nienajlepsze. Narkotyk sprawił, że wieczór zakończyli na komendzie policji.

 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech