Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Dwóch nieletnich kontrolowanych przez strażnika miejskiegoSprzedaż papierosów, także elektronicznych, osobom nieletnim jest zakazana. Grożą za to poważne kary. Wydawać by się mogło, że wszyscy o tym wiedzą. Tymczasem interwencja strażników miejskich z 16 maja na Zaciszu pokazuje, że niektórzy sprzedawcy nic sobie z tego nie robią.

Strażnicy miejscy z Referatu Szkolnego otrzymali sygnał od pedagogów jednej ze szkół na Targówku, że ucząca się tam młodzież zaopatruje się w e-papierosy w punkcie ich sprzedaży w pobliżu szkoły. Funkcjonariusze objęli ten punkt obserwacją. W dniu 16 maja jeden z patroli zauważył jak do sklepu wchodzi nastolatek. Strażnicy poczekali chwilę obserwując sklepik. Po chwili chłopak wyszedł i wraz z grupą innych nastolatków udał się w kierunku pobliskiej ulicy. Funkcjonariusze podjęli interwencję. Zapytany przez strażników czy jest pełnoletni chłopak odparł, że ma dopiero 14 lat. Nieletni potwierdził, że chwilę wcześniej kupił w tym sklepie e-papierosa i zapas zawierającego nikotynę płynu do jego uzupełniania. E-papierosa ujawniono też przy innym, jeszcze młodszym chłopcu. O zdarzeniu poinformowano szkołę i rodziców dzieci. Strażnicy udali się z nieletnim do sklepu, w którym kupił e-papierosa. Początkowo personel wypierał się sprzedaży wyrobu tytoniowego osobie nieletniej. Jednak na wieść o tym, że strażnicy obserwowali to zdarzenie od początku, sprzedawcy przyznali, że nie sprawdzili wieku młodocianego klienta. W obecności funkcjonariuszy nieletni zwrócił e-papierosa sprzedawcy i otrzymał zwrot pieniędzy. Sprzedający został ukarany wysokim mandatem.

 

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy