Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnik miejski z torbą ratownicząFunkcjonariusze Ulicznego Patrolu Medycznego, którzy 27 kwietnia patrolowali Targówek, około godz. 12:50 zauważyli na ul. Trockiej leżącą kobietę. Natychmiast podjęli interwencję.

Po podejściu do kobiety stwierdzili, że jest ona przytomna, ale zdezorientowana. Jak ustalili, 75-latka cierpi na epilepsję, i to było przyczyną jej upadku. W wyniku przewrócenia się na chodnik seniorka doznała urazu kolana i drobnych otarć na ręce. Strażnicy, którzy mają uprawnienia ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy, zbadali jej ciśnienie, saturację krwi oraz poziom cukru. Stan kobiety nie wymagał wezwania pogotowia ratunkowego. Po tych czynnościach założyli opatrunek na dłoń i kompres chłodzący na kolano. Po udzieleniu seniorce pomocy skontaktowali się telefonicznie z jej synem i poinformowali o niefortunnej „przygodzie” jego mamy. Mężczyzna zdecydował, że przyjedzie po nią. Około godz. 14 seniorkę przekazano synowi.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy