Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażnicy miejscy radiowozie - widok z tylnego siedzenia. Zdjęcie poglądowe.Dwoje pasażerów autobusu miejskiego straciło wieczorem 4 kwietnia orientację i zgubiło się w stolicy. Zainteresował się nimi kierowca autobusu, który wezwał strażników miejskich. Dzięki funkcjonariuszom oboje wrócili bezpiecznie do domu.

Minęła godzina 23, gdy strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o zdezorientowanych pasażerach długo jeżdżących w autobusie linii 112. Funkcjonariuszom, którzy podjęli interwencję na przystanku u zbiegu Kondratowicza i św. Wincentego kierowca wskazał dwoje pasażerów siedzących z tyłu. Była to seniorka i towarzyszący jej mężczyzna z niepełnosprawnością. Kierowca twierdził, że nie mógł się z nimi porozumieć. W rozmowie z funkcjonariuszami 83-letnia kobieta wytłumaczyła, że mężczyzna siedzący obok jest jej 45-letnim synem. Z ich wyjaśnień wynikało, że wracając z wycieczki pomylili środki komunikacji i zamiast do tramwaju wsiedli do autobusu. Na podstawie posiadanych przez seniorkę dokumentów potwierdzono dane obojga pasażerów i ich adres zamieszkania. Ze względu na niską temperaturę i późną porę funkcjonariusze odwieźli zagubioną parę do domu i upewnili się, że bezpiecznie weszli do mieszkania. Ich niefortunna przygoda dzięki strażnikom miejskim zakończyła się szczęśliwie. 

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy