Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Czternastolatek stojący ze strażnikami przy radiowozie straży miejskiej.Walentynki dopiero za dwa tygodnie, ale zakochani już myślą o swoich wybrankach. Pewien 14-latek przyjechał aż z Ełku by zobaczyć się z poznaną przez internet dziewczyną. Strażnicy miejscy zauważyli go, gdy podejrzanie kręcił się w okolicach jej szkoły.

Podczas kontroli otoczenia szkoły przy ulicy Bartniczej rankiem 3 lutego strażnicy miejscy zwrócili uwagę na pewnego chłopca.
- Było już po ósmej więc w szkole zaczynały się lekcje. Zastanowiło mnie, że chłopak nie jest w szkole, tylko kręci się bez celu. Próbował gdzieś dzwonić, ale bez skutku. Kiedy po kilku minutach nie udał się do szkoły podjęliśmy interwencję – opowiada inspektor Robert Majewski z VI Oddziału Terenowego.
Funkcjonariusze podeszli do nastolatka i zapytali dlaczego nie idzie na lekcje. Chłopak odparł, że ma ferie. Gdy strażnicy zwrócili mu uwagę, że ferie w stolicy są w innym terminie, odparł, że właśnie przyjechał z Ełku. Jak wyjaśnił, chciał odwiedzić poznaną przez internet dziewczynę, w której był zakochany. Dziewczyna jest uczennicą ósmej klasy szkoły przy Bartniczej. Na dowód wyjął z plecaka… pluszowego misia, którego zamierzał jej podarować.
- Bardzo mnie wzruszył ten chłopiec. Jednak musiałam się upewnić, że nie uciekł z domu i że nie poszukuje go policja – dodała inspektor Justyna Faltynowska. Na miejsce wezwano patrol policji, a chłopca zaproszono do radiowozu by się ogrzał.
Strażnicy poprosili też 14-latka o telefon do mamy. W telefonicznej rozmowie mama potwierdziła, że wie o wyjeździe syna i zgodziła się na to pod warunkiem, że wróci tego samego dnia. Oczekując na przyjazd policji chłopiec wyraźnie się zmartwił.
- Zapytałam co się dzieje, czemu jest zmartwiony. Odparł, że wziął ze sobą za mało pieniędzy i może mu nie wystarczyć na bilet. Brakowało mu 10 złotych – dodała strażniczka.
Jako że strażniczka też ma duszę romantyka, wyjęła z portfela 20 zł i przekazała 14-latkowi aby miał także na jakąś kanapkę, bo koc i termos z herbatą miał w plecaku. Nieletni został przekazany patrolowi policji, który przyjechał na miejsce interwencji.

Czternastolatek stojący ze strażnikami przy radiowozie straży miejskiej.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy