Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Strażniczka miejska opatrująca głowę kobiecie owiniętej w koc termiczny, siedzącej na chodniku.Wyjątkowego pecha miała pewna seniorka, która wieczorem 27 grudnia przy skrzyżowaniu ulicy Bartniczej z Rembielińską, potknęła się i wywróciła. Pomocy przedmedycznej udzielili strażnicy miejscy.

Dochodziła godzina 18, gdy strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego patrolując rejon Bródna zauważyli idącą chodnikiem seniorkę. Kobieta nagle potknęła się i upadła twarzą na chodnik.
- Tu nie było czasu na zastanowienie, w takich sytuacjach reaguje się odruchowo. Natychmiast podjechaliśmy do kobiety i już wiedzieliśmy, że seniorka doznała urazu głowy – mówi starszy inspektor Mariusz Liżewski.
Poszkodowana miała mocno rozcięty łuk brwiowy, uskarżała się na ból, miała dreszcze, trzęsła się i z trudem oddychała. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Do przyjazdu karetki strażnicy opatrzyli krwawiącą ranę i okryli poszkodowaną dwoma kocami termicznymi. Starsza pani była oszołomiona, nie mogła przypomnieć sobie, jak się nazywa i gdzie mieszka i co się stało. Strażnicy uspokoili roztrzęsioną kobietę. Po chwili na miejsce przybyli ratownicy pogotowia. Po badaniu w karetce okazało się, że uraz jest poważny. Poszkodowana została pilnie przewieziona do szpitala.

  • 2022_12_seniorka_brodno_002
  • 2022_12_seniorka_brodno_01
  • 2022_12_seniorka_brodno_03

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy