Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Blaszane pudełko ze strzykawką, listek z tabletkami, niebieskie rękawiczki jednorazowe, telefon i butelka z wodą na parapecie okiennym.Zwykle na teren wynajmowanej posesji nie wchodzi się górą przez zamknięte ogrodzenie. Dziwne zachowanie pewnej pary na terenie Targówka zwróciło po południu 11 października uwagę przejeżdżających w pobliżu strażników miejskich

Strażnicy miejscy, którzy około godziny 16.20 patrolowali ul. Borzymowską, zauważyli kobietę i mężczyznę przechodzących górą przez wysokie ogrodzenie jednego z domów. Funkcjonariusze sprawdzili, że furtka i brama na posesji były zamknięte. Zauważyli też wyrwane zamki i niedomknięte drzwi wejściowe do budynku. Podejrzewając włamanie, zawiadomili policję, a sami zdecydowali się wejść na teren posesji. W budynku, z pozasłanianymi oknami zastali kobietę i mężczyznę, którzy pakowali torby. Wyglądali na zadomowionych. Na widok funkcjonariuszy oboje byli bardzo zaskoczeni. Twierdzili, że w domu przebywają za zgodą właściciela. Nie potrafili jednak podać jego nazwiska, bo – jak mówili – od roku go nie widzieli. Uwagę strażników zwróciły również strzykawki oraz igły porozrzucane w różnych miejscach mieszkania. Podczas kontroli, przy 33-letniej mieszkance Żuromina i 38-letnim warszawiaku znaleziono leki psychotropowe, a na parapecie zawiniątko z mefedronem oraz gotowe do użycia strzykawki. Ujęte osoby zostały przekazane policji, której będą musiały wyjaśnić zarówno kwestię wejścia na cudzą posesję i posiadania środków psychoaktywnych.

  • 2022_10_nielegalni_lokatorzy_01
  • 2022_10_nielegalni_lokatorzy_02

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy