Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Starszy inspektor Krystian Senkulski z nagrodą w towarzystwie dyrektor szkoły i jednej z nauczycielekStrażnicy z Referatu ds. Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy są niezwykle zaangażowani w swoją pracę i mają świetny kontakt z dziećmi. Doceniają to zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Przykładem tego mogą być dzisiejsze podziękowania – i wręczenie wyróżnienia „Przyjaciel Szkoły” dla st. insp. Krystiana Senkulskiego.

Strażnik został zaproszony na uroczyste zakończenie roku szkolnego do Szkoły Podstawowej nr 275 im. Artura Oppmana, w której prowadził zajęcia profilaktyczne, a także szkolił uczniów w mobilnym miasteczku ruchu drogowego, aby mogli otrzymać wymarzoną kartę rowerową. W czasie akademii odebrał podziękowania i wyróżnienie za owocną i dobrą współpracę ze szkołą. Dyrektor w ciepłych słowach podkreśliła jego zaangażowanie podczas pracy z dziećmi. On sam powiedział, że choć ten rok szkolny był pełen wyzwań związanych z prowadzeniem zajęć w czasie pandemii, to dobre chęci i zaangażowanie obu stron spowodowały, że wszystko się udało, wyraził też przekonanie, że wiedza na temat bezpieczeństwa na zawsze pozostanie w świadomości uczniów.

Placówki ceniące sobie współpracę z nami mogły skorzystać z pełnej oferty programowej Referatu ds. Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Tematy poszczególnych zajęć były oparte na prezentacjach multimedialnych, filmach, krzyżówkach i innych narzędziach stworzonych przez Referat Profilaktyki.
Kontynuacja zajęć, prowadzonych w zmienionych warunkach w sposób zdalny, była wsparciem szkolnych programów profilaktycznych. Dzieci dowiadują się z nich, jak – w szerokim tego słowa znaczeniu – być bezpiecznym. Uczą się m.in. dbania o własne bezpieczeństwo podczas poruszania się po ulicach miasta. W czasie epidemii duży nacisk strażnicy kładli na zachowania, które miały zadbać o zdrowie oraz dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne.
Do profilaktycznych zajęć online zgłosiło się blisko o 75% warszawskich placówek objętych zdalnym nauczaniem.

Starszy inspektor Krystian Senkulski z nagrodą w towarzystwie dyrektor szkoły i jednej z nauczycielekDyrektor szkoły wręczająca nagrodę starszemu inspektorowi Krystianowi Senkulskiemu

Współpracujemy