Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

radiowozOT6Cyklista potrącony przez samochód wzywał pomocy - pomogli mu strażnicy miejscy. Mężczyzna z urazem kręgosłupa trafił do szpitala.

25 września po południu patrol straży miejskiej przy ul. św. Wincentego zauważył leżącego na ziemi mężczyznę, który wzywał pomocy. Strażnicy z VI Oddziału Terenowego zareagowali natychmiast. Poszkodowany powiedział, że gdy jechał rowerem, został potrącony przez czarne BMW z przyczepką. Uskarżał się na silne bóle pleców i miednicy – co wskazywało na uraz kręgosłupa. Do czasu przybycia karetki strażnicy przykryli go kocem termicznym i monitorowali jego czynności życiowe. Zabezpieczyli również jego rzeczy osobiste, które następnie przekazali bliskim. Strażnicy ustalili również świadków - kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.

- 47- letni rowerzysta nie mógł się ruszać, ale nie miał żadnych widocznych obrażeń. Podejrzewaliśmy, że ma uraz kręgosłupa, dlatego należało zachować szczególną ostrożność przy udzielaniu pomocy przedmedycznej - relacjonuje jeden ze strażników udzielający pomocy.

Na miejsce przyjechała karetka, która zabrała poszkodowanego do szpitala. Dalsze czynności przejęła policja.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy