Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2017 02 warsztat targowekStrażnicy z Referatu ds. Kontroli Środowiska od ubiegłego roku prowadzą akcję, sprawdzając warsztaty samochodowe pod kątem gospodarki odpadami. W wielu przypadkach kończy się na mandatach, ale podczas powtórnych kontroli widać, że właściciele naprawiają braki. Tyle, że nie wszędzie...

W listopadzie ubiegłego roku w jednym z warsztatów samochodowych w okolicach Młodzieńczej strażnicy znaleźli piec na zużyty olej i nieprawidłowo gromadzone odpady. Na właściciela nałożyli mandat, zabronili spalania oleju samochodowego w piecu i nakazali usunięcie śmieci.
Kiedy 23 lutego Straż Miejska ponownie zagościła w warsztacie, okazało się, że sankcje niczego właściciela nie nauczyły i jak spalał olej samochodowy tak spala go nadal. Odpady także nie zostały uporządkowane.
W związku z powyższym strażnicy nałożyli dwa kolejne, tym razem wyższe mandaty oraz nakazali natychmiastowe zaprzestanie korzystania z zabronionego paliwa. Mężczyzna tłumaczył się chorobą i brakiem czasu na zmianę sposobu ogrzewania pomieszczenia. Strażnicy wyznaczyli kolejny termin kontroli jednocześnie informując mężczyznę, że warsztat będzie pod szczególnym nadzorem Oddziału Ochrony Środowiska.
Do trzech razy sztuka?2017 02 warsztat targowek 01

2017 02 warsztat targowek 02

Współpracujemy