Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2016 10 patrol eko odlowil labedziaPotrącony łabędź ukrył się w krzakach. Odłowili go funkcjonariusze Patrolu Eko. Ptak został przewieziony do Ptasiego Azylu.

W sobotę ok. godz. 9.30 strażnicy miejscy z Patrolu Eko otrzymali zgłoszenie o łabędziu, który został potracony przez autobus jadący ul. Radzymińską przy granicy z Markami.

- Nadzór ruchu przekazał nam, że po zderzeniu łabędzia z autobusem na karoserii pozostało spore wgniecenie. Byliśmy przekonani, że ptak jest poważnie ranny. – powiedział st. str. Dominik Berski, który z insp. Andrzejem Barszczem podjął tę interwencję.

Pracownik MZA wskazał funkcjonariuszom zarośla, w których ukrył się łabędź.

- To młody ptak. Nie miał widocznych obrażeń. Być może puch stłumił siłę uderzenia. Kiedy do niego podchodziliśmy próbował nas atakować i głośno syczał. – opowiada Dominik Berski.

Strażnicy miejscy odłowili łabędzia i w kliperze przewieźli do Ptasiego Azylu przy stołecznym ogrodzie zoologicznym. Łabędź pozostanie tam na obserwacji.

Referat Prasowy

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy