Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2020 05 uniwersal stacja notatnikZdarzają się takie interwencje, gdy z pozoru prosta sytuacja znacznie się gmatwa. Okazało się, że starsza pani, leżąca na chodniku, wcale nie potrzebuje pomocy medycznej.

Patrolujące Śródmieście strażniczki zauważyły leżącą na chodniku kobietę. Natychmiast pomogły jej się podnieść i zapytały, czy potrzebna jest karetka. 80-latka odrzekła, że nie potrzebuje lekarza, po prostu bardzo bolą ją nogi. Przyznała też, że jest chora na cukrzycę. W dalszej rozmowie okazało się, że w nocy zmarł jej mąż, musi zająć się pochówkiem, na dodatek ma też psa, którego musi wyprowadzać, a z chorymi nogami codzienne schodzenie z drugiego piętra jest ponad jej siły. Nie ma też nikogo, kto mógłby jej pomagać - ani rodziny, ani znajomych.
Strażniczki pomogły staruszce dotrzeć do domu. Skontaktowały się też z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, gdzie opisały całą sytuację. Pracownicy OPS zobowiązali się do zajęcia się sprawą starszej pani.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy