Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2019 05 tablica niespodzianka 01Przy placu Konstytucji 6, w miejscu dawnej kawiarni Niespodzianka, odsłonięto tablicę upamiętniającą powstanie Warszawskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. Uroczystości towarzyszyło odegranie Hejnału Warszawy. Tradycyjnie już wykonywali go trębacze ze Straży Miejskiej.

Już blisko od półtora roku bez strażników hejnalistów nie może obyć się żadna większa, warszawska uroczystość. Naszej asysty nie zabrakło też na pl. Konstytucji 6, gdzie odsłonięto tablicę upamiętniającą powstanie Warszawskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. 30 lat temu, to właśnie w tym miejscu, w nieistniejącej już kawiarni Niespodzianka, późniejszy premier Tadeusz Mazowiecki omawiał z przyjaciółmi start w pierwszych, częściowo wolnych wyborach.

29 maja część z nich pojawiła się tu ponownie, by uczcić zbliżającą się rocznicę wydarzeń otwierających polską drogę wolności. W uroczystości wzięli udział m.in.: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, poseł na Sejm z przełomu czasów, aktorka i radna Warszawy Anna Nehrebecka-Byczewska, późniejszy doradca Prezydenta RP Jan Lityński, były Prezydent Warszawy Marcin Święcicki i opozycjonista z czasów PRL, Zbigniew Bujak. Władze Warszawy reprezentowała wiceprezydent Renata Kaznowska oraz Ewa Malinowska-Grupińska – przewodnicząca Rady Warszawy.

  • 2019_05_tablica_niespodzianka_01
  • 2019_05_tablica_niespodzianka_02
  • 2019_05_tablica_niespodzianka_03
  • 2019_05_tablica_niespodzianka_04
  • 2019_05_tablica_niespodzianka_05
  • 2019_05_tablica_niespodzianka_06
  • 2019_05_tablica_niespodzianka_07

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy