Stołeczna Straż Miejska.   Uwaga: Stołeczna Straż Miejska. Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech
logo gora
logo dol

Wybór rozmiaru czcionki

A- A A+

wezwanie

rodo

bip logo

epuap

raporty

poznaj sm

2019 10 latarnia Zamkowy 01Strażnicy miejscy ze Starówki ustalili sprawcę nietypowej kolizji. Kierowca dostawczej furgonetki powalił zabytkową latarnię na placu Zamkowym i zbiegł z miejsca zdarzenia. Wartość zniszczonego mienia oszacowano na 20 tysięcy złotych.

Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj na pl. Zamkowym w Warszawie. Strażnicy patrolujący okolicę dostali zawiadomienie, że na chodniku vis á vis Urzędu Stanu Cywilnego leży zabytkowa latarnia. Na miejscu zastali wyrwany z podłoża słup i sterczące z ziemi kable. Co prawda tego dnia wiało dość silnie, jednak nie było wątpliwości: latarni nie powaliły siły natury. Strażnicy zabezpieczyli zagrażające przechodniom elementy, wezwali stosowne służby, a sami podjęli się ustalenia sprawcy. Dzięki dobrej znajomości okolicy i wsparciu okolicznych firm i instytucji – udało się: był nim kierowca zaopatrujący jedną z restauracji. Około godziny 10:40 staranował on furgonetką latarnię, lecz zamiast zawiadomić odpowiednie służby, na własną rękę zamiótł szkło, zabytkowe kinkiety zaciągnął na tyły jednej z kamienic i odjechał.

Po wezwaniu na miejsce sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów, jednak swoim wcześniejszym zachowaniem napytał sobie biedy. W związku z ucieczką z miejsca wypadku, ubezpieczyciel może nie zechcieć pokryć wyrządzonej przez kierowcę szkody. Tymczasem konserwator staromiejskich latarni oszacował wartość naprawy latarni na ok. 20 tysięcy złotych.

  • 2019_10_latarnia_Zamkowy_01
  • 2019_10_latarnia_Zamkowy_02
  • 2019_10_latarnia_Zamkowy_03
 

g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
g 1 g 2 g 3 g 4 g 5 g 6 g 7
stopka
Uwaga: Kliknij w głośniczek aby odsłuchać zaznaczony tekst GSpeech