Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2 belka dachowaNieostrożne wysiadanie z pojazdu może skończyć się… spotkaniem ze służbami i mandatem karnym. Taka „przygoda” spotkała wczoraj późnym wieczorem pasażera taksówki, który z rozmachem wysiadał z pojazdu i… spowodował w ten sposób kolizję z radiowozem straży miejskiej.

Była godzina 22:15. Strażnicy miejscy interweniowali przed Dworcem Centralnym wobec osoby nietrzeźwej. Kiedy odjeżdżali sprzed Dworca Centralnego, mijali taksówkę, której pasażer otworzył nagle drzwi – z takim rozmachem i impetem, że spowodował kolizję z przejeżdżającym radiowozem straży miejskiej. Uszkodzeniu uległ błotnik oraz lampa samochodu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ocenili, że winnym kolizji jest pasażer i ukarali go mandatem karnym w wysokości 50 zł.

Przypominamy, że wysiadając z zaparkowanego pojazdu należy zachować szczególną ostrożność. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego zabronione jest otwieranie drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia.

Referat Prasowy

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy