Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

uniwersalne notatnik 02Patrolujący rejon Pięknej strażnicy zauważyli mężczyznę, który wbiegał przed nadjeżdżające pojazdy. Gdy strażnicy wyszli z radiowozu, desperat zaczął uciekać…

W piątkowe przedpołudnie 2 marca strażnicy patrolowali Śródmieście. Na Pięknej zauważyli mężczyznę, który wbiega przed nadjeżdżające samochody – próbował rzucić się też pod radiowóz Straży Miejskiej. Gdy funkcjonariusze wysiedli z samochodu, desperat rzucił się, tym razem do ucieczki. Nie chcąc, by stało mu się coś złego, strażnicy ruszyli za uciekinierem, który zdążył ukryć się w pobliskim sklepie z porcelaną, gdzie narobił nieco szkód. Obezwładniony przez strażników został wyprowadzony z lokalu, a gdy nie reagował na wezwania do uspokojenia się – założono mu kajdanki. Podczas całej interwencji krzyczał, że chce się zabić.
Gdy na miejscu pojawili się policjanci, którzy przebadali mężczyznę alkomatem – wynik to 0,75 mg/l, czyli prawie 1,6 promila. Ponieważ jednak mężczyzna groził samobójstwem, na miejsce wezwano pogotowie, które w asyście strażników przewiozła go do szpitala.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy