Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2018 03 gekonNietypowego odkrycia dokonali pracownicy jednego ze sklepów w Śródmieściu – w kartonie z grejpfrutami zauważyli wyziębioną małą jaszczurkę. Jak się okazało, był to gekon murowy.

W czwartek ok. godz. 20.00 do straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie od pracowników jednego ze śródmiejskich sklepów, którzy poinformowali, że w kartonie z owocami znaleziono małą jaszczurkę.
- Na miejscu osoby zgłaszające wskazały nam małego gekona, którego znalazły w skrzynce z grejpfrutami. Z relacji pracowników sklepu wynikało, że znaleziona jaszczurka była bardzo wyziębiona, dlatego umieścili ją pod lampą aby choć trochę ogrzać. Dopiero po ogrzaniu się zwierzątko odżyło – relacjonuje podejmujący interwencję insp. Andrzej Barszcz z Ekopatrolu Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Jak dodaje funkcjonariusz, gekon nie miał ogonka – najprawdopodobniej odrzucił go pod wpływem stresu, co dla tego gatunku jest charakterystyczną reakcją na sytuacje zagrożenia.
Gekon murowy został przekazany pod opiekę specjalistów z ośrodka CITES działającego przy warszawskim ogrodzie zoologicznym.

Referat Prasowy

2018 03 gekon

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Baner x edycji konkursu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy