Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

2016 12 nozownik

3 grudnia, w sobotę, pod Pałacem Prezydenckim mogło dojść do niebezpiecznej sytuacji. W porę interweniowała Straż Miejska.

Około 10.00 na teren Pałacu Prezydenckiego próbował wejść młody mężczyzna. Gdy nie wpuścił go tam funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, zaczął mu grozić pobiciem i odszedł. Po chwili wrócił – tym razem wyjął nóż, którym groził pilnującemu pałacu. Gdy ten ostrzegł, że użyje broni – napastnik próbował się oddalić.

Nie uszedł daleko – przy hotelu Bristol ujął go patrol Straży Miejskiej. Mateusz L., mieszkaniec Kostomłotów, oświadczył, że chciał porozmawiać z prezydentem i zwiedzić pałac, bo „utrzymywany jest z jego podatków”. Strażnicy przekazali mężczyznę policji.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy