2016 10 Slonka na Zlotej

Oszołomiona, wyziębiona, przestraszona. Znaleziona w poniedziałek rano przy ul. Złotej słonka dzięki czujności jednego z przechodniów została uratowana i przewieziona przez funkcjonariuszy z Eko Patrolu do Ptasiego Azylu. Ptak po okresie rehabilitacji wróci do środowiska naturalnego.

Informacja o wyziębionym ptaku, od dłuższego czasu przebywającym przy jednym z bloków mieszkalnych na ul. Złotej, wpłynęła do straży miejskiej ok. godz. 8.30 w poniedziałkowy poranek. Zgłoszenie potwierdziło się.
- Słonka była przestraszona i nie potrafiła samodzielnie się poruszać, nie zauważyliśmy jednak żadnych widocznych obrażeń. Najprawdopodobniej podczas lotu ptak uderzył w szybę – mówi mł. str. Szymon Kosakowski z Eko Patrolu. Jak zaznaczył funkcjonariusz, słonka została owinięta przez zgłaszającego w tkaninę, aby z uwagi na zimny poranek nie doszło do dalszego wyziębienia. Strażnicy przewieźli słonkę do stołecznego ZOO, gdzie ptak przejdzie rehabilitację. Po tym okresie zostanie wypuszczony do środowiska naturalnego.

Referat Prasowy